fbpx

Poznaj mnie bliżej!

Dlaczego Ogarniando?

OGARNIAĆ to takie wdzięczne słowo, które, po pierwsze, należy do języka potocznego (a będzie tu dużo takiego hiszpańskiego latynoskiego), a po drugie, kryje się pod nim próba zrozumienia czy też zrobienia czegoś, co nie zawsze jest takie proste. Dla mnie - mamy trójki maluszków, która chciałaby poznać dogłębnie 19 krajów hiszpańskojęzycznych - bynajmniej graniczy to z cudem.

Czasownik OGARNIAĆ w połączeniu z hiszpańską konstrukcją gerundio daje dodatkowo jasno do zrozumienia, że ta czynność właśnie się dzieje. Z uczeniem się rzeczywiście tak jest. Na dobrą sprawę wszystko wszędzie może być źródłem wiedzy - przeczytana książka, odsłuchana piosenka, polubione konto z memami. Potrzeba tylko trochę samozaparcia, żeby to wyszperać, przeanalizować i nakreślić ogólny obraz.

Dzięki studiom filologicznym poczułam, że mam podstawy, by się za to zabrać. Moją analizę ubieram dla Ciebie w zeszyty latynoskie, czyli pięknie podaną esencję kultury krajów latynoskich z przykładami słów i wyrażeń właściwych ich dialektom hiszpańskiego.

Kto za tym stoi?

Jestem Magda Zarate Rios i to ja ogarniam tę latynoską przestrzeń! Poznaj moją historię.

2008
2009
2011
2016

Na szczęście...

2017
2018
2020
2022