fbpx

Książka o hiszpańskim latynoskim

Ciekawi Cię jakie są różnice między europejską a amerykańską wersją hiszpańskiego? Szukasz informacji na ten temat, ale nie bardzo udaje Ci się coś znaleźć? Właśnie piszę książkę, która raz a dobrze wyjaśni wszystkie te kwestie!

Lista oczekujących

książka o hiszpańskim latynoskim Ogarniando

* Zapisując się do regularnego newslettera Ogarniando dostajesz pierwszy, darmowy latynoski zeszyt oraz dostęp do comiesięcznej dawki latynoskiego słownictwa.

Szybkie menu

Ja tu ogarniam!

Lima Peru Magdalena del Mar

Nazywam się Magda Zarate Rios i z wykształcenia oraz pasji jestem filologiem hiszpańskim. Ameryka Łacińska ciekawi mnie od kiedy w 2009 roku poznałam pierwszego w swoim życiu Latynosa, który wcale nie mówił tak samo, jak uczyli mnie na zajęciach...

Moja pierwsza miłość: Kolumbia. Jestem zakochana w jej muzyce, dialekcie i różnorodności. Odwiedziłam karaibski region tego kraju jeszcze na studiach, w 2012 roku. To o niej zawsze myślę z sentymentem i o niej wiem najwięcej.

Peru to kraj, który stał się częścią mojego życia za sprawą Joeya, Limeńczyka, którego jestem żoną, i z którym mam troje dzieci. Moją peruwiańską rodzinę odwiedziłam już dwukrotnie, w 2015 i 2018 roku.

Pod nazwą Ogarniando założyłam w 2020 roku konto na Instagramie. Stało się ono miejscem latynoskich wyzwań, których celem jest poznanie Ameryki Łacińskiej i używanego tam hiszpańskiego.

Z racji braku materiałów do nauki hiszpańskiego latynoskiego postanowiłam stworzyć je samodzielnie i uporządkować wiedzę na temat różnych jego dialektów przeplatając ją informacjami kulturowymi. Roboczo nazwałam je latynoskimi zeszytami.

Planowana premiera: luty 2023

Podana data może ulec zmianie. Szacuję ją wyłącznie orientacyjnie. Życie zawsze może czymś zaskoczyć, a i sama czasami po prostu źle oceniam moje możliwości czasowe.

Postępy w pisaniu

Chcę dzielić się z Tobą całym procesem, jakim jest pisanie książki! W tej części zobaczysz, ile już udało się napisać, jak to się rozkłada w czasie i jakie są najbliższe czynności do wykonania.

Książka napisana w...

30%

 • SIERPIEŃ 2021

  Konkretny pomysł na książkę zaczął klarować się podczas wakacji spędzanych u moich rodziców. Tata i dziadkowie mogli spędzić czas z dziećmi, a ja siadałam po kilka godzin dziennie, by czytać teksty akademickie i "tłumaczyć" je na zwykły język i ubierać we własny tekst. Pojawił się pierwszy szkielet rozdziałów.

 • WRZESIEŃ 2021

  Powstaje pierwszych 20 stron czystej treści o gramatyce i wymowie w hiszpańskim latynoskim. Zaczynam też zbierać przykłady użycia z literatury latynoamerykańskiej oraz tworzę podstawową tabelę porównującą słownictwo europejskie i amerykańskie.

 • LIPIEC 2022

  W międzyczasie urodziłam trzecie dziecko, co trochę przystopowało prace nad moją pierwszą publikacją. Gdy już oswoiłam się z nową rzeczywistością, zabrałam się za stronę internetową Ogarniando, na której będę mogła otworzyć sklep.

 • SIERPIEŃ 2022

  Po blisko 5 miesiącach prac nad stroną, newsletterem oraz nowymi treściami na Instagrama i Facebooka nadeszła pora na przemyślenie, w jaki dokładnie sposób chciałabym pracować nad książką. Przypomniałam sobie zasady zapisywania bibliografii, bo będzie jej bardzo dużo. W końcu odświeżyłam spis treści oraz kilka pierwszych wstępnych rozdziałów.

Zadania na wrzesień

 • Wstępny projekt okładki i zakładek działów
 • Zmiany w rozdziale o historii hiszpańskiego w Ameryce
 • Wprowadzenie do działu o wymowie

Decyduj razem ze mną!

Jeśli chcesz mieć realny wpływ na tworzenie tej książki, zachęcam Cię do głosowania i wyrażania swojej opinii i potrzeb z nią związanych. Dzięki temu będzie to pozycja idealnie zaprojektowana!

0
13
Co powiesz na taki tytuł?

"Ogarniam hiszpański latynoski"

0
19
Forma książki

Marzy mi się książka fizyczna, ale zastanawiam się, czy chcielibyście, żeby dostępny był też ebook?

0
2
Treści

Jakich informacji o hiszpańskim latynoskim szukasz? Co jest dla Ciebie niezrozumiałe?

Dziękuję, że dajesz mi znać, czego chciałbyś się nauczyć!

0